Bazalka SM Red Rubin - červená

Bazalka SM Red Rubin - červená

Pevné purpurové listy vo väčšine prípadov bez zeleného sfarbenia. Príjemná tradičná vôňa a aróma s krásnymi kvetmi podobnými levandule. Pravidelným zaštipovaním kvetov môžeme docieliť bohatého vetvenia a bazalka si dlhšie uchová svoje aróma.

Kód: 115263
Dostupnosť: skladom
 
Naša cena: 1,18 / ks (s DPH)
 
+ -
ks
Návrat
Podrobný popis
Technické parametre
K dokúpeniu
Dokumenty
Opýtajte sa predajcu

Bazalka je kríčkovito rastúca letnička s výrazne aromatickou vňaťou. Oddávna sa pestuje ako koreninová, liečivá i medonosná rastlina. Pre vytvorenie kompaktne bohatého olistenia a rozvetvené rastliny je vhodné zaštipovať kvitnúce výhony. Čerstvú vňať môžeme zberať po celú vegetačnú dobu, pre sušenie zberáme vňať na začiatku kvitnutia a sušíme pri teplote do 35 °C, pre zachovanie typickej vône i chuti však doporučujeme čerstvé, jemne nasekané listy bazalky naložiť do olivového oleja. V kuchyni sa používa do šalátov, mletého mäsa a rybích pokrmov, do aromatických octov. Čaj povzbudzuje trávenie a pomáha pri zápale horných ciest dýchacích. 1 g semena obsahuje 900 semien, na 1 000 rastlin treba 3g. Vysievame v marci až apríli skleník 15 - 18°C. Výsadba v máji v spone 30 x 20 cm. Zber listov jún až september.

Predajná jednotkaksK tomuto produktu zatiaľ nebolo pridané žiadne príslušenstvo na dokúpenie
Súvisiaci tovar k produktu Bazalka SM Red Rubin - červená:
Bazalka ZS21 Palla Nano Compatto - drobné listy
Jednoročná rastlina, dorastá do výšky 15-20 cm. Vytvára kompaktný, guľovitý kríček bohato ...
Detail produktu
0,68 €  

Pre registrovaných


 

nová registrácia
zabudol som heslo


VEĽKOOBCHOD

vstup do B2B zóny

Určené len veľkoobchodným registrovaným partnerom.
 
PARTNERSKÉ ESHOPY | záhradnícke služby Žilina | fúkaná izolácia | čerpadlá-závlahy © 2003-2020 AGRONA, s.r.o., vytvorilo MaM Multimedia, s.r.o.