Hliva buková 270ml sadba v krabičke

Hliva buková 270ml sadba v krabičke

Hliva buková 270ml sadba v krabičke Húževnatec jedlý v prírode rastie v juhovýchodnej Ázii. Zvlášť dlhú tradíciu v pestovaní tejto huby má Japonsko, kde je táto huba v sušenom stave významým vývozným artiklom. Huba vytvára plodnice o priemere 50-150 mm, klobúk je svetlohnedý až tmavohnedý šupinatý v mladosti podvihnutý. Lupeny sú bledé, neskoršie čiastočne tmavnú. Hubu je možné pestovať na kmeňoch a vetvách listnatých stromov alebo na sterilných substrátoch.

Kód: 140397
 
Naša cena: 2,77 / ks (s DPH)
 
+ -
Návrat
Podrobný popis
Technické parametre
K dokúpeniu
Dokumenty
Opýtajte sa predajcu

   Intenzívne pestovanie, Potreby k pestovaniu

Drtená slama alebo piliny listnatých stromov, drtené kukuričné vretená, sadba, varné sáčky /tatrafanové alebo sáčky na výrobu tlačenky /.

 

Príprava substrátu

Nadrobno drtenú slamu, piliny alebo vretená ponoríme do vody a 24 hodín máčame. Materiál sa lepšie namočí, pokiaľ ho na začiatku zalejeme teplou vodou.Druhý deň necháme materiál odtiecť, nasypeme do varných sáčkov a zaviažeme. Sáčky plníme do 2/3 obsahu, aby v sáčku zostal priestor na premiešanie materialu so sadbou. Uzatvorené vložíme do vody a varíme 1 hodinu. Potom sáčky z vody vyberieme a necháme schladnúť. Varenie opakujeme ešte druhý a tretí deň. Miesto vo vode môžeme sačky variť v pare /v zaváracom hrnci /, dobu varenia predĺžíme na 1,5 hodiny. Je potrebné zaistiť, aby sa sáčky v zaváracom hrnci nedotýkali príliš veľkou plochou.

 

                                                            Očkovanie sadbou

Sadbu roztepeme v uzatvorenej fľaši na jednotlivé zrná. V čistej miestností bez plesne vychladnutý sáčok so substrátom pootvoríme a otvorom nasypeme sadbu v množstve asi 3% substrátu. Sáčok opätovne uzatvoríme cez vatový valček, aby kultúra mohla dýchať.

Prerastanie podhubia

Sáčky uložíme na prerastanie do teploty asi 25 stupňov C. Substrát prerastie podhubím asi za 3 týždne. Pri prerastaní podhubia nie je rozhodujúce, či je v priestore svetlo alebo tma.

Tvorba plodnic

Prerastený substrát uložíme do priestoru s teplotamy v rozmedzí 12 až 20 stupňov C a vysokou vzdušnou vlhkosťou. Pre tvorbu plodníc je potrebná prítomnosť svetla. Povrch substrátu udržujeme kropením.

                           Extenzívne pestovanie-Potreby k pestovaniu

Čerstvé kmeny a vetvy listnatých stromov o priemere asi 10 cm, sadba a parafín. Parník, fóliovník, skleník, prípadne doma v akváriu alebo v malom fóliovníčku.

Očkovanie kmeňov a prerastanie podhubia

Kmene a vetvy najlepšie vo veku 1-2 mesiace narežeme na dĺžku 1m. Do takto pripravených kmeňov vyvŕtame otvory o priemere 10-15 mm a hĺbke 20mm vo vzdialenosti asi 100 mm od seba na dvoch protiľahlých stranách kmena. Tieto otvory vyplníme sadbou a zalejeme roztaveným parafínom. Kmene uložíme k prerastaniu podhubia do skleníkov alebo fóliovníkov (optimálna teplote je 28 stupňov C) a dbáme na dostatočnú vlhkosť. Doba prerastania podhubia je 30 až 40 týždňov.

Tvorba plodnic

Prerastené kmene môžeme umiestniť na jar a na jeseň do skleníkov a fóliovníkov. Počas leta je možné využiť vlhké miesto vonku v tieni. V každom prípade je potrebné chrániť kmene pred vyschnutím vlhčením a pred väčšími mrazmi chrániť umiestnením v priestore, kde teplota neklesá pod -5 stupňov C. Pokiaľ prerastené kmene nechcú začať tvoriť plodnice, namočíme ich na 1 deň do vody o teplote 10 až 18 stupňov C. Kmene potom začnú plodiť počas niekoľko dní a plodnice dosahujú zrelosť približne za 10 dní. Po zbere necháme kmene asi mesiac odpočívať. Prípadným ďalším ponorením do vody navodíme ďalšie plodenie.

 K tomuto produktu zatiaľ nebolo pridané žiadne príslušenstvo na dokúpenie
Súvisiaci tovar k produktu Hliva buková 270ml sadba v krabičke:
Hliva ustricová-hotový naočkovaný substrát 10l vrece
Návod na pestovanie: Substrát ponechajte v pôvodnom obale a umiestnite ho do priestoru so ...
Detail produktu
5,48 €  
Hliva ustricová 1l sadba-1.generácia obilná sadba
Najvyššia úroda vďaka 1.generácii inokula!!! HUba je naočkovaná na obilnom zrne, ...
Detail produktu
2,67 €
2,57 €  
Pečiarka šampionový hotový substrát-
Pečiarka šampión, šampiňon, hotový naočkovaný substrát- žltá krabica ,na jednoduché ...
Detail produktu
6,93 €  
Shii take 270ml sadba v krabičke.
Shii take 270ml sadba v krabičke. Húževnatec jedlý - Shitake v prírode rastie v ...
Detail produktu
2,67 €  
Judášovo ucho 270ml sadba v krabičke
Judášovo ucho 270ml sadba v krabičke Húževnatec jedlý v prírode rastie v juhovýchodnej ...
Detail produktu
2,77 €  
Vrecia LDPE 550x1100/0,10mm- priesvitné, polyetylénové
Klasické igelitové, polyetylénové (LDPE) priesvitné vrece na rôzne použitie v domácnosti.
Detail produktu
0,63 €  
Sadba Reishi 270ml - Leskokôrka obyčajná- dočasne vypredané
Húževnatec jedlý v prírode rastie v juhovýchodnej Ázii. Zvlášť dlhú tradíciu v pestovaní ...
Detail produktu
2,77 €  

Pre registrovaných


 

nová registrácia
zabudol som heslo


VEĽKOOBCHOD

vstup do B2B zóny

Určené len veľkoobchodným registrovaným partnerom.
 
PARTNERSKÉ ESHOPY | nafukovacie bazény | fúkaná izolácia | čerpadlá-závlahy © 2003-2019 AGRONA, s.r.o., vytvorilo MaM Multimedia, s.r.o.