MENU


Kompakt 25kg hnojivo na dreviny a trávnik, účinkuje 70dní, nepáli , až 4 formy dusíka
kategória: Hnojivá profi, KÓD: 2001208
Akcia
Informácie ku škôlkárskemu hnojivu Kompakt. Je to profesionálne kompaktované hnojivo s kompletným obsahom prvkov re rýchle zazelenanie trávnika, ihličnanov aj listnáčov. Kompakt 21-7-14 je organominerálne hnojivo s vysokým obsahom dusíka, vyvinuté pre škôlkárov. Je výborné aj ako trávnikové hnojivo. Je vo vode nerozpustné a aplikuje sa buď ako štartovacie hnojivo do substrátu, alebo rozhodením na plochu. Jeho účinnosť je 8-10 týždňov. (70dní). Zloženie Kompaktu: 21% N 3,75% N Carbamid 1,11% N amónny dusík 1,65% N nitrátový dusík 14,50% N formaldehydmocovina (pomaly rozpustná forma) 7% P2O5 vodorozpustný fosfor 14% K2O vodorozpustný oxid draselný 6% MgO oxid horečnatý + mikroprvky Fe, Mn, Zn, Cu, B, Mo Jedná sa o ES hnojivo. Doporučená koncentrácia pri rozhodení na plochu je 60-80 g/m2, pri citlivých a menej náročných kultúrach (smrekové výsevy a pod.) polovičná. (40g/m2).

celý popis >

Bežná cena: 105,00 €Ušetríte: 8,64 € (8 %)
96,36 € s DPH/ks
skladom  (10 ks)

-

+

Takmer dve tretiny dusíka sú viazané v organickej forme. Sprístupnenie organického dusíka rastlinám sa deje cez mikrobiálnu aktivitu v pôde. Na rozdiel od pomaly pôsobiacich obaľovaných hnojív tu nie je silná závislosť na teplote. Dusík sa začína uvolňovať od 5° C, pri 15-25 °C má približne rovnakú rýchlosť uvoľňovania. Pri vyššej teplote sa rýchlosť uvoľňovania už nezvyšuje.
Vodorozpustná časť dusíka pôsobí okamžite, efekt je vidieť už po 4-5 dňoch po aplikácii. Pri aplikácii na povrch pôdy nie je nutné zapravenie. Hnojivo sa pomaly rozpúšťa, po 3 týždňoch je stále viditelné.
Doporučená koncentrácia pri rozhodení na plochu je 60-80 g/m2, pri citlivých a menej náročných kultúrach (smrekové výsevy a pod.) polovičná. Vďaka inej formulácii dusíka nepáli ani mladé pletivá-(dajte pozor na citlivé Koniky).
Porovnanie s obaľovanými hnojivami typu ...cote:
Výhody:
-funguje ihneď po aplikácii
-začína uvoľňovať dusík aj za nízkych teplôt
-uvoľňovanie živín sa nezvyšuje pri narastajúcej teplote
-vodorozpustný draslík je okamžite prijateľný, zatiaľ čo z  obaľovaných hnojív sa uvoľňuje pomaly a so značným oneskorením.
Nevýhody:
kratšia životnosť, pri aplikácii v marci až apríli nestačí do konca sezóny a je treba doplniť chýbajúce živiny pre druhú polovicu vegetácie v priebehu júna.
 

 

Predajná jednotka
ks
Skladová jednotka
1,00
Hmotnosť
25,00 kg