MENU


Lis na ovocie 20 l na hydraulickú panenku
kategória: Lisy a drviče, KÓD: 503533
Najvyšší komfort lisovania "Bez námahy" s vysokým efektom za použitia bežne dostupného hydraulického zdviháku „panenky“. (nie je predmetom dodávky) pracovný objem lisu 20 l celková výška 920 mm výška základne od zeme 250 mm priemer zbernej misy 390 mm hmotnosť 25kg

celý popis >

231,60 € s DPH/ks
na objednávku
pre bližšie informácie nás kontaktujte

Lis je určený na lisovanie šťavy z už rozomletého ovocia. Pre kvalitné rozomletie odporúčame našu ponuku drvičov ovocia.

Základ lisu tvorí podstavec zvarený s rámom. V ňom je umiestnená plastová misa s otvorom slúžiacim pre zber vylisovanej šťavy. Plast má certifikát pre styk s potravinami.

Kôš je vyrobený z bukového dreva. Pre pripevnenie lisu k podlahe, stola a pod. slúžia otvory v oporných nohách. Lisovacia skrutka je zaskrutkovaná v matici, ktorá je umiestnená v odnímateľnom ramene rámu. Pri práci rameno odklopíme, kôš naplníme lisovanou hmotou, do koša umiestníme prítlačnú dosku, rameno so skrutkou priklopíme, zaistíme v ráme, koniec skrutky umiestníme do náboja v prítlačnej doske a lisujeme. Postupným otáčaním skrutky docieľujeme potrebnú lisovaciu silu, ktorá je prenášaná cez tlačnú dosku na lisované ovocie.
Pre lisovanie ovocia, okrem hrozna sa odporúča vložiť do vnútorného priestoru koša, pred naplnením ovocnou drťou riedku tkaninu (možné objednať), ktorá zabráni vytláčaniu drte špárami medzi laťkami koša.

Výška základne od podlahy umožní zasunúť pod lis nádobu pre vylisovanú šťavu

POZOR - Lisované ovocie nepritláčajte rukou, možnosť poranenia. Zákaz obsluhy deťmi!

Technické informácie:

Pracovný objem lisu 20 l
Celková výška 1020 mm
Priemer zbernej misy 390 mm
Hmotnosť 25 kg


Údržba:
Pred použitím lisu namažte skrutku niekoľkými kvapkami rastlinného oleja nakvapkaním medzi skrutku a maticu. Po skončení práce je potrebné všetky časti, ktoré prišli do styku s ovocím, dôkladne umyť vodou, taktiež vyčistiť špáry medzi latkami koša, závity vodiacej skrutky, prítlačné dosky. Klzné plochy skrutky je potrebné natrieť rastlinným olejom. Lis uskladníme na suchom, dobre vetranom mieste, aby nemohlo prísť k napadnutiu dreva plesňou. Dodržiavaním pokynov výrobcu Vám bude výrobok slúžiť k plnej spokojnosti.

Predajná jednotka
ks
Skladová jednotka
1,00
Hmotnosť
25 kg
Čiarový kód
8591529100521