MENU


Lis na ovocie 30 l rámový zelený
kategória: Lisy a drviče, KÓD: 503535
Akcia
Rámové lisy Slúžia taktiež na lisovanie šťavy z rozdrvených jabĺk, hrozna a iného ovocia. Lisovacia skrutka tu nie je pevne pripojená k základni, ale cez rám lisu tlačí na lisovanú hmotu zhora. Plnenie tohoto lisu i jeho čistenie je tak podstatne jednoduchšie. Táto ukážka videa je z 20 litrového rámového lisu. Pre lisovanie ovocia, okrem hrozna sa odporúča vložiť do vnútorného priestoru koša, pred naplnením ovocnou drvinou filtračnú plachtu (riedku tkaninu) je možné objednať), ktorá zabráni vytláčaniu drviny špárami medzi latkami koša. Výška základne od podlahy umožní zasunúť pod lis nádobu pre vylisovanú šťavu.

celý popis >

258,00 € s DPH/ks
skladom  (3 ks)

-

+

Základ lisu tvorí podstavec zvarený s rámom. V ňom je umiestnená plastová misa s otvorom slúžiacim pre zber vylisovanej šťavy. Plast má certifikát pre styk s potravinami. Kôš je vyrobený z bukového dreva. Pre pripevnenie lisu k podlahe, stola a pod. slúžia otvory v oporných nohách. Lisovacia skrutka je zaskrutkovaná v matici, ktorá je umiestnená v odnímateľnom ramene rámu. Pri práci rameno odklopíme, kôš naplníme lisovanou hmotou, do koša umiestnime prítlačnú dosku, rameno so skrutkou priklopíme, zaistíme v ráme, koniec skrutky umiestnime do náboja v prítlačnej doske a lisujeme. Postupným otáčaním skrutky docieľujeme potrebnú lisovaciu silu, ktorá je prenášaná cez tlačnú dosku na lisované ovocie. Pre lisovanie ovocia, okrem hrozna sa odporúča vložiť do vnútorného priestoru koša, pred naplnením ovocnou drvinou riedku tkaninu ( možné objednať), ktorá zabráni vytláčaniu drviny špárami medzi latkami koša. Výška základne od podlahy umožní zasunúť pod lis nádobu pre vylisovanú šťavu.

Technické údaje:

Pracovný objem lisu 30 l
Celková výška 950 mm
Výška základne od zeme 250 mm
Priemer zbernej misy 490 mm
Hmotnosť 28 kg


POZOR: Lisované ovocie nepritláčajte rukou, možnosť poranenia. Zákaz obsluhy deťmi!

Údržba:
Pred použitím lisu namažte skrutku niekoľkými kvapkami rastlinného oleja nakvapkaním medzi skrutku a maticu. Po skončení práce je potrebné všetky časti, ktoré prišli do styku s ovocím, dôkladne umyť vodou, taktiež vyčistiť špáry medzi latkami koša, závity vodiacej skrutky, prítlačné dosky. Klzné plochy skrutky je potrebné natrieť rastlinným olejom. Lis uskladníme na suchom, dobre vetranom mieste, aby nemohlo prísť k napadnutiu dreva plesňou. Dodržiavaním pokynov výrobcu Vám bude výrobok slúžiť k plnej spokojnosti.

Záručný list:
Na rámový lis poskytujeme záruku 2 roky.

 Pred samotným lisovaním je vhodné mať kvalitne pripravené - rozdrvené ovocie. To dosiahnete drvičmi ovocia z našej ponuky, ktoré sú aj elektrické, aj manuálne.

Predajná jednotka
ks
Skladová jednotka
1,00
Spôsob balenia
kartón
Počet v skupine
1
Hmotnosť
28 kg
Čiarový kód
8591529100422