Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu, preventívne opatrenia a množstvo objednávok môže byť doba dodania tovaru predĺžená o 3 - 5 dní.
Metarex M 100g ničí slimáky a slizniaky

Metarex M 100g ničí slimáky a slizniaky

Návnadový prípravok vo forme granulátu na ničenie slimákov a slizniakov v záhrade. Pôsobenie: prípravok je zo skupiny karbamátov a je škodcami veľmi dobre prijímaný, je stály voči poveternostným vplyvom. Návod: používa sa v dávke 0,5g na m2 , max dávka za rok 2,8g/m2.

Kód: 401729
EAN kód: 8586002988574
Hmotnosť: 0,06 kg
Dostupnosť: skladom
 
Naša cena: 1,96 / ks (s DPH)
 
+ -
ks
Návrat
Podrobný popis
Technické parametre
K dokúpeniu
Dokumenty
Opýtajte sa predajcu

Najvhodnejšia doba aplikácie v poobedňajších hodinách. Prípravok sa nesmie sypať na rastliny, ale okolo nich. Účinná látka metaldehyd 25g/kg.

METAREX M obsahuje horkú látku Bitrex, ktorá zabraňuje jeho konzumáciu deťmi a ďalšie repelenty zabraňujúce konzumáciu domácimi zvieratami (psy, mačky, sliepky...). Vzhľadom k vysokej homogenite granúl nevzniká pri jeho aplikácii prach. Granulovaná návnada na ochranu poľných plodín, zeleniny, ovocných rastlín, okrasných rastlín a skleníkových rastlín proti slimákom a slizniakom.

METAREX M sa vyznačuje veľmi vysokou atraktivitou pre slimáky a slizniaky, preto títo škodcovia ľahko nájdu návnadu (sú k nej prirodzene priťahovaný a dajú jej prednosť pred inou potravou) a veľmi rýchlo skonzumujú potrebnú smrteľnú dávku. 

Metarex je prípravok s vynikajúcimi návnadovými vlastnosťami a rýchlym, na teplote nezávislým pôsobením. Vyznačuje sa veľmi dobrou odolnosťou proti dažďu a vlhkosti, čo je vzhľadom na aktivitu slimákov dôležitý predpoklad istoty zásahu.

ODPORÚČANIA PRE APLIKÁCIU.

POĽNOHOSPODÁRSKE PLODINY: Aplikáciu je možné vykonať pred vzchádzaním, a to najmä u náchylných plodín (napr. repka olejná) a pri očakávanom silnom výskyte škodcu, alebo po vzchádzaní plodín, avšak vždy bezprostredne po napadnutí, t.j. po zistení prvých poškodení na listoch na napadnutých rastlinách. Maximálne 2 aplikácie v priebehu vegetácie u ošetrovanej plodiny.

ZÁHRADNÉ KULTÚRY: V zeleninárstve a pri pestovaní jahôd je potrebné vykonať aplikáciu tak, aby neboli zasiahnuté kultúrne rastliny. Ošetrenie vykonajte na začiatku napadnutia rovnomerným rozhodením medzi pestovanými plodinami. Maximálne dve aplikácie v priebehu vegetácie u ošetrovanej plodiny. Aplikácia sa nesmie vykonávať vo vzdialenosti menšej než 10 metrov od vodných plôch. Pri dávkovaní 0,5 g/m2 vystačí obsah balenia na 100 m2. V záhradkách sa používa v dávke 0,5 g/m2. Najvhodnejšia doba aplikácie je v popoludňajších alebo večerných hodinách. V prípade, že návnada je do druhého dňa skonzumovaná bez zbytku, doporučuje sa vykonať ešte jedno ošetrenie, ktoré zabezpečí zničenie zostávajúcich slimákov. Na ochranu cenných kultúr sa doporučuje vytvoriť ochranný pás okolo kultúry široký asi 3-5 cm, do ktorého nasypeme príslušné množstvo prípravku (0,5 g/m2 ). Prípravok sa nesmie sypať priamo na rastliny, ale len na pôdu okolo nich. Vhodné je tiež obsýpanie ohrozených hriadok kvetov, zeleniny, parenísk, skleníkov a tiež posýpanie stolov a parapetov v skleníkoch v dávke 0,5 g/m2. Rastliny nesmú prísť do styku s prípravkom! Prípravok vylučuje odpudzujúcu vôňu pre domáce zvieratá!

METAREX M vykazuje vysokú mieru odolnosti voči vplyvom počasia (dážď, vlhko), ktorá zabezpečuje dlhodobú účinnosť/pôsobenie. Následné ošetrenie môže byť potrebné najmä vtedy, ak boli pelety spotrebované alebo v prípade keď sa vyskytnú noví škodcovia.

Predajná jednotkaks
Skladová jednotka1,00
Počet v skupine60,00
Hmotnosť0,06 kg
Objem0,07 l
Čiarový kód8586002988574K tomuto produktu zatiaľ nebolo pridané žiadne príslušenstvo na dokúpenie
Súvisiaci tovar k produktu Metarex M 100g ničí slimáky a slizniaky :
Metarex M 3x100g na slimáky
Návnadový prípravok vo forme granulátu na ničenie slimákov a slizniakov v záhrade.
Detail produktu
4,88 €  
Talpa Raus 1,2kg odpudzovač medvedíkov, hryzcov a krtov
Biologický prípravok Talpa raus - odpudzovač medvedíkov obyčajných - latinsky Gryllotalpa ...
Detail produktu
7,42 €  
Prípravok na slimáky Flortis 1500g ekologický a účinný
Prípravok na slimáky Flortis 1500g ekologický na 30m2 - prírodná bariéra proti slimákom a ...
Detail produktu
6,72 €  
Feramol compakt 425g ničí slimáky, ekologický (Ferramol)
Jedinečný prírodný prípravok proti slimákom. 2x účinnejší, v balení je dávka až na 170 m2.
Detail produktu
11,53 €
9,99 €  
Lima Oro 100g (účinná látka metaldehyd ako u Mesurolu) ničí slimáky aj medvedíky
Lima Oro 100g/40K (účinná látka metaldehyd ako u Mesurolu) ničí slimáky aj ...
Detail produktu
1,49 €  
Metarex M 500g otrava na slimáky (nahrádza Mesurol)
Granulovaná návnada na ochranu poľných plodín, zeleniny, ovocia, okrasných rastlín proti ...
Detail produktu
7,18 €  
Champion 50WP 5x20g pleseň uhorková, viničová cibuľová, kučeravosť broskýň, Floraservis
Univerzálny fungicíd a baktericíd použiteľný proti širokému spektru hubových a ...
Detail produktu
4,05 €  

Pre registrovaných


 

nová registrácia
zabudol som heslo


VEĽKOOBCHOD

vstup do B2B zóny

Určené len veľkoobchodným registrovaným partnerom.
 
PARTNERSKÉ ESHOPY | záhradnícke služby Žilina | fúkaná izolácia | čerpadlá-závlahy © 2003-2020 AGRONA, s.r.o., vytvorilo MaM Multimedia, s.r.o.