MENU


NeemAzal T/S 100ml biologický prípravok-vošky,mínerky, molice,strapky,piliarky,roztoče,...
kategória: Insekticídy- proti hmyzu na rastlinách, KÓD: 401814
Prípravok proti voškám, mínerkam, piliarkam, strapkám, moliciam, roztočcom, nosánikom a podkopáčikom vo forme rastlinného extraktu zo semien tropického stromu Antelaea azadirachta. Insekticíd , akaricíd – prípravok proti voškám,mínerkam, piliarkam, strapkám, moliciam, roztočcom, nosánikom a podkopáčikom vo forme rastlinného extraktu zo semien tropického stromu Antelaea azadirachta určený na ošetrenie ovocných stromov, zeleniny, viniča a poľných plodín, rastlinný olej na báze obnoviteľných zdrojov. Účinná látka: Azadirachtin 10g/l (1 hmot. %)

celý popis >

14,00 € s DPH/ks
skladom  (29 ks)

-

+

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU:
Účinná látka pôsobí v rastline lokálne systematicky a do tela škodcov sa dostáva pri saní a požere. NeemAzal-T/S nemá okamžitý toxický efekt, nástup účinkuje postupný: v priebehu niekoľkých hodín deaktivuje škodcu ako vošky, molice, strapky, vrtivky, piadivky jesenné, priadkovce, ploskáčiky, pásavku zemiakovú a ďalšie druhy hmyzích škodcov, ktoré škodia saním a požerom. Škodce prestanú prijímať
potravu a tým aj poškodzovať rastlinu. Azadirachtín inhibuje ich vývoj a zvliekanie, takže po niekoľkých dňoch uhynú. Pri imágach (chrobákov) dochádza výrazne k reprodukcii plodnosti. Kolónie vošiek ešte nejakú dobu na rastline ostávajú, ďalšie vošky sa však už nevyvíjajú.
POKYNY PRE APLIKÁCIU:
Dbajte na dôkladné a rovnomerné rozptýlenie postrekovej kvapaliny na rastlinách. Pokiaľ nastane do 8 hodín po aplikácii dážď, je nutné ošetrenie opakovať. NeemAzal-T/S sa obvykle aplikuje pri napadnutí, resp. pri objavení prvých príznakov škodlivých organizmov. NeemAzal-T/S účinkuje najlepšie na ranné štádiá škodlivého hmyzu, preto je dôležité previezť ošetrenie bezprostredne po vyliahnutí lariev.
Zemiaky: 25ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7 dní, maximálne 2 krát za vegetáciuBylinky:
Bylinky: 30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
Špenát: 30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
Kapustová zelenina: 30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu.
Tekvicovitá zelenina: 30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
Rajčiak a baklažán: 30ml / 100m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
Jadroviny (okrem hrušiek): 15ml / 100m2 do 10l vody, postrekujte s odstupom 10-14 dní, maximálne 47 krát za vegetáciu, prípravok
aplikujte maximálne do rastovej fázy konca kvitnutia (do BBCH 69)
NeemAzal-T/S sa aplikuje pri napadnutí a to ráno alebo večer v udanej dávke. Neošetrujte porasty pri silnom slnečnom žiarení.
OPATRENIA PROTI VZNIKU REZISTENCIE:
O rezistencii nie sú známe žiadne informácie.

Predajná jednotka
ks
Čiarový kód
8586002988642