MENU


Sulka K 500ml /12K Floraservis
SULKA K - viacúčelové kvapalné NKS hnojivo - používa sa ako pôdne hnojivo a je určené na doplnenie konkrétnych výživových zložiek významne ovplyvňujúcich kvalitu pestovaných plodín - patrí medzi najkoncentrovanejší zdroj síry v čírej forme, ktorý je dobre asimilovaný rastlinami - je vysoko efektívnym zdrojom síry v polysulfidickej forme, ktorá v pôde pozvoľne oxiduje na elementárnu a na rýchlo pôsobiacu síranovú formu - je zdrojom veľmi dobre prijateľného draslíka v jeho vodorozpustnej forme - obsahuje dusík v rýchlo pôsobiacej močovinovej forme a neobsahuje dusičnanový –nitrátový dusík - potláča výskyt pôvodcov hubových chorôb (hlavne múčnatka) a tiež obmedzuje výskyt niektorých živočíšnych škodcov - obsahuje vápnik vo vodorozpustnej forme ako sekundárnu živinu, ktorý je jednou z hlavných zložiek na tvorbu tzv. indukovanej rezistencie rastlín. Tiež znižuje kyslosť pôdy - pozitívne ovplyvňuje prístupnosť a zvyšuje účinnosť stopových prvkov pre rastliny

celý popis >

4,37 € s DPH/
dočasne vypredané
pre bližšie informácie nás kontaktujte

 Použitie dávkovanie:

- SULKA K – je určená na základné hnojenie do pôdy. Aplikuje sa po zriedení vodou. V závislosti od náročnosti ošetrovaných rastlín na prihnojovanie sírou a draslíkom v dávke 0,5 až 1,5 litra prípravku na 100 m2 v čase vegetačného pokoja (Olejniny, zemiaky, kapustoviny, cibuľoviny)

- SULKA K je vhodná aj pre aplikáciu morením – sadzbu cesnaku a cibule sa odporúča namáčať počas 6 – 12 hod v 4% roztoku, nechať vysušiť a potom vysadiť.

- SULKA K vykazuje pozitívny vplyv pri ošetrovaní dreva na viniči a ovocných stromoch v predjarnom období. Priaznivo pôsobí voči prezimujúcim škodcom a znižuje výskyt kučeravosti. (Ovocné stromy pre a pri pučaní 1% roztok, broskyne pre pučaním 4% roztok, vinič po jarnom reze pred pučaním 4% roztok)

 
Hmotnosť
0.55 kg
Čiarový kód
8586002988147