Tráva kvitnúca lúka NATURA 0,9kg , Agro CS

Tráva kvitnúca lúka NATURA 0,9kg , Agro CS

Trávna zmes pre návrat k prírode. Obsahuje veľké množstvo nešľachtených divorastúcich druhov rastlín napr.: margarétky, vlčie maky, nevädze, kúkoľ, černušky a ďalšie. Zmes je vhodná na výsev a dosievanie v okolí vidieckych chalúp a usadlostí, v prírodno-krajinárskych parkoch, väčších záhradách, ovocných sadoch . Vytvára pestré lúčne spoločenstvo s najrôznejšími tvarmi a farbami kvetov, ktoré poskytuje prirodzené prostredie pre veľa druhov motýľov, hmyzu a ďalších druhov živočíchov. Zmes možno kosiť až po odkvitnutí lúčnych kvetov, aby ste ich tam mali aj na druhú sezónu.

Kód: 15555
EAN kód: 8594005004054
Hmotnosť: 0,9 kg
 
Naša cena: 25,61 / ks (s DPH)
 
+ -
ks
Návrat
Podrobný popis
Technické parametre
K dokúpeniu
Dokumenty
Opýtajte sa predajcu

Vďaka širokej rozmanitosti zastúpených druhov je vhodná do všetkých pôdnych podmienok. Obzvlášť na chudobných a suchých stanovištiach lepšie vyniknú kvitnúce druhy. Táto trávna zmes je šetrná k prírode, pretože nevyžaduje pravidelné kosenie ani závlahu ani výdatné hnojenie. Naopak to by podporilo rast tráv, ktoré by začali utláčať, alebo by mohli úplne vytlačiť veľa druhov kvetov z trávnika. Lúka sa kosí spravidla 2-3 do roka. Pri jarnom výseve budú kvitnúť v tom istom roku len jednoročné druhy kvetín, pričom trvalkové druhy kvetov zakvitnú až v nasledujúcom roku. Aby ste si zachovali jednoročné kvety na lúke aj do ďalších rokov, musíte im umožniť, aby vykvitli a dozreli semená. Preto treba prvý krát kosiť lúku až po ich odkvitnutí, a toto je nutné dodržať aj každý ďalší rok. Tak dochádza k samovoľnej obnove lúčneho spoločenstva. Zakladanie trávnika: Pred výsevom zbavte pozemok burín, kameňov, prekyprite pôdu a vyrovnajte terén, môžete použiť aj tenkú vrstvu trávnikového substrátu, umožní to lepší štart klíčenia semien. Odporúčaná dávka je 5-8g/m2 ( obsah balenia 0,9kg postačí na plochu 180m2). Pred výsevom semená v krabičke premiešajte, a aj pri sejbe dbajte na to aby sa nevytriedili ťažšie semená od tých ľahších. Po výseve plytko zapracujte hrabličkami semená do pôdy do hĺbky 3-5mm. Po výseve udržujte pôdu vo vlhkom stave, aby došlo k vyklíčeniu a zakoreneniu rastlín. Ideálne obdobie na výsev je skoro na jar (apríl-máj) alebo koncom leta (koniec augusta- september) kedy sa prirodzene vyskytujú častejšie zrážky a je chladnejšie. V prípade potreby je vhodné lúku aj zavlažiť, pokiaľ sa porast nezapojí, postupne zálievky obmedzujte až napokon bude lúka sama rásť aj bez zálievky.

Predajná jednotkaks
Počet v skupine10
Hmotnosť0,9 kg
Čiarový kód8594005004054K tomuto produktu zatiaľ nebolo pridané žiadne príslušenstvo na dokúpenie
Súvisiaci tovar k produktu Tráva kvitnúca lúka NATURA 0,9kg , Agro CS:
Tráva 500g Lúčna
Zloženie: Timotejka lúčna Clasic 15% Mätonoh trváci Mustang 12% Lipnica lúčna Slezanka ...
Detail produktu
4,21 €  
Tráva taška 2kg Lúčna AGT
Zmes pre okrasný trávnik. Zloženie: Lipnica lúčna BROOKLAWN5 5% Mätonoh ...
Detail produktu
12,42 €  
Tráva DLF Park zmes 25kg vrece ozdobná
Nádherná jemná zmes k domu, do parkov, pred firemné reprezentačné plochy.
Detail produktu
6,00 €
5,52 €  
Tráva Blumen-Wiese 1kg Kvetinová lúka
Kiepenkerl - Kvetinová lúka. Obsahuje trávne osivá aj kvetiny a byliny. Bohatá zmes ...
Detail produktu
18,00 €  
EXPERT ŠTART PLUS 26%N+13%S 10kg hnojivo na trávnik-vedro
EXPERT ŠTART PLUS 26%N+13%S 10kg až na 830m2. Minerálne granulované trávnikové hnojivo s ...
Detail produktu
16,78 €  

Pre registrovaných


 

nová registrácia
zabudol som heslo


VEĽKOOBCHOD

vstup do B2B zóny

Určené len veľkoobchodným registrovaným partnerom.
 
PARTNERSKÉ ESHOPY | nafukovacie bazény | fúkaná izolácia | čerpadlá-závlahy © 2003-2019 AGRONA, s.r.o., vytvorilo MaM Multimedia, s.r.o.