MENU


TurfComp 10kg mykorhíza na trávnik
kategória: Hnojivá, KÓD: 2004956
Turfcomp Mykorhiza pre Váš dokonalý trávnik Turfcomp 3v 1 trávny kondicionér s prospešnými mykorhiznými hubami Prírodná cesta k zdravému a odolnému trávniku Mykorhiza podporuje trávnik počas celého života - Zlepšuje uchytenie, rast, hustotu a vitalitu trávnika - Zvyšuje odolnosť voči suchu a stresu - Šetrí vodu a hnojivo - Spevňuje povrch a zabraňuje erózií Mykorhiza je prirodzený vzťah medzi rastlinami a prospešnými mykorhiznými hubami. Tieto pôdne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na trávové korene a vytvárajú sieť podhubia, čo výrazne rozširuje koreňový systém a prináša vodu a živiny. Mykorhizné huby podporujú trávnik počas jeho celého života, zlepšujú odolnosť, zdravie a rovnomerný rast a viažu oxid uhličitý v pôde.

celý popis >

63,67 € s DPH/ks
skladom  (1 ks)

-

+

 3v 1

Prírodné hnojivo postupne zásobuje trávnik živinami počas celej sezóny
Mykorhizné huby rozširujú koreňový systém a prinášajú vodu a živiny
Absorpčné granule zadržiavajú pôdnu vlhkosť a chránia rastlinu pred usychaním
 
Aplikácia  dávkovanie: Aplikujte plošne tesne pred vysiatím trávového semena. Prikryte vrstvu zeminy alebo zapravte prípravok cca 3cm pod povrch a potom vysejte semeno (obr. 1). Tiež je možné  aplikovať  TURFCOMP® pod trávový
koberec kvôli lepšiemu uchyteniu a lepšej vitalite trávnika. Dávkovanie závisí od záťaže trávneho porastu, od 100 g/m2 (menej zaťažované časti trávnika), do 300 g/m2 (zaťažované časti, napr. športové ihriská). Na aplikáciu pri aerifikácií trávnika zmiešajte prípravok s aerifikačnou zmesou v zníženej dávke 50 – 150 g/m2 (obr. 2).
Zloženie: Prírodné ílovité nosiče, 6 druhov mykorhizných húb, prírodné zložky podporujúce mykorhizu (humáty, mleté horniny, výťažky z morských organizmov), biologicky rozložiteľné polakrylamidové granule (1%hmotnosti), sapropel (geologický sediment).
 
Prípravok musí prísť do priameho kontaktu s koreňmi. Nie je možné trávnik predávkovať – vyššia dávka zabezpečí lepší rozvoj mykorohizy.
Predajná jednotka
ks
Hmotnosť
10 kg