MENU


Vápno na stromy Konvička 1,25kg (náter na kmene biely)
kategória: Biologické-ekologické prípravky, KÓD: 900595
Úprava pH pôdy – pre zníženie kyslosti pôdy aplikujeme neskoro na jeseň. Vodou rozriedené vápno aplikujeme na povrch pôdy a necháme pôsobiť až do jari. Bielenie kmeňov stromov – rozriedeným vápnom bieliť kmene aj hrubšie konáre ovocných stromov pred príchodom zimy (október–december) alebo pred obdobím veľkých výkyvov teploty (január–marec). Bielenie prechádza jednostrannému prehrievaniu stromov, zabraňuje vytváraniu mrazových trhlín, praskaniu kmeňov a príliš skorému začatiu jarnej vegetácie (príliš skorá vegetácia hrozí premrznutím rastlín). Bielenie tiež obmedzuje vývoj škodcov.

celý popis >

3,52 € s DPH/
skladom  (184 ks)

-

+

 SKLADOVANIE A MANIPULÁCIA: Vápno uchovávajte pri teplote od 0°C do +30°C na čistom, suchom, dobre vetranom mieste, oddelene od potravín, nápojov, krmív a len v pôvodných obaloch.

POZOR: premrazené vápno vo veľkej miere stráca krycie vlastnosti pri bielení a hodí sa len na úpravu pH pôdy a substrátov. Chrániť obaly pred poškodením. V prípade rozliatia, dôkladne pozbierať a ostatok spláchnuť vodou. Dodržujte pravidlá hygieny.
 
HNOJIVO ES VÁPENATÉ HNOJIVO (G.2.7.) Suspenzia vápenného hydrátu
OBSAH ŽIVÍN [hm. %]:
celkový vápnik (Ca) 25
celkový oxid vápenatý (Cao) 35
Neutralizujúca hodnota 40
Hmotnosť
1.3 kg
Čiarový kód
8586006900619