Vitality komplex 1l univerzál

Vitality komplex 1l univerzál

VITALITY KOMPLEX - Živá voda pre vaše rastliny. VITALITY KOMPLEX obsahuje unikátny súbor látok, vďaka ktorým priaznivo ovplyvňuje rast rastlín. Ako sa VITALITY KOMPLEX používa? VITALITY KOMPLEX sa používa vo forme zálievky v množstve 15 ml na 1 l vody. Ďalšie prihnojenie sa vykoná po 5-14 dňoch. Následne je možné prejsť na štandardné hnojenie rastlín. Aplikáciu je možné tiež previesť postrekom na list v množstve 15 ml na 1,5 l vody. Následne je možné prejsť na štandardné prihnojovanie rastlín. Pre zaistenie vyššieho rastu koreňov rastlín, bohatšieho kvitnutia a nasadzovania nových kvetov a plodov je vhodné používať VITALITY KOMPLEX opakovane počas celého vegetačného obdobia v intervaly 1 x za mesiac. Nepoužívajte však spoločne s hnojivom. Použitie VITALITY KOMPLEXU vám čiastočne nahradí jedno prihnojenie.

Kód: 217723
EAN kód: 8594005007888
Hmotnosť: 1,1 kg
Dostupnosť: skladom
 
Naša cena: 5,18 / ks (s DPH)
 
+ -
ks
Návrat
Podrobný popis
Technické parametre
K dokúpeniu
Dokumenty
Opýtajte sa predajcu

Základom VITALITY KOMPLEXu sú prírodné enzýmy vznikajúce v tráviacom ústrojenstve kalifornských dažďoviek rodu Eisenia foetida, ktoré priaznivo ovplyvňujú biologické procesy v pôde a následne v pletivách rastlín. Pôsobia ako prirodzené rastové stimulátory, preto rastliny po použití reagujú zvýšenou tvorbou kořenového systému a následne zelenej hmoty. Enzýmy majú po aplikácii preukázané protiplesňové účinky, čím zabraňujú tvorbe hubovitých ochorení rastlín. Umožňujú ďalej pri nízkom infekčnom tlaku vynechať postrek, alebo znížiť dávku fungicídnych prípravkov.

 

 Čo môžeme od VITALITY KOMPLEXu očakávať?

 
AGRO – VITALITY KOMPLEX podporuje rast rastlín, zvyšuje tvorbu kvetov a predlžuje kvitnutie okrasných rastlín. Pri plodovej zelenine a ovocí priaznivo ovplyvňuje veľkosť a chuť plodov, dokonca zvyšuje aj obsah vitamínu C. Všeobecne VITALITY KOMPLEX zvyšuje celkovú vitalitu rastlín, a tým aj ich odolnosť voči chorobám a škodcom. Je výborný na oživenie vzhľadu a rastu zanedbaných alebo inak poškodených rastlín. Takéto rastliny obnovia svoj pôvodný vzhľad a začnú prípadne vytvárať nové výhonky alebo listy.VITALITY KOMPLEX je univerzálne použiteľný prípravok. Možnosti použitia sú teda pri izbových rastlinách, balkónových kvetoch, v záhrade na zeleninu alebo na ovocie. Viditeľný účinok sa dostaví bežne po druhom použití, teda zhruba po 2-3 týždňoch.
 
Ďalšou významnou zložkou VITALITY KOMPLEXu sú humínové látky, ktoré sú zodpovedné za tvorbu humusu – najúrodnejšiu časť pôdy. Humínové kyseliny viažu makro- a mikroprvky do chelátových komplexov, z ktorých ich rastliny ľahšie prijímajú. Zabezpečujú efektívnejšie využitie živín a umelých hnojív zabránením ich vyplavenia z pôdy. Dokážu zvýšiť obsah chlorofilu v rastlinách, zvyšujú adsorpciu fotónov, čím sa zlepšuje fotosyntéza a aj pri nižšej intenzite svetla /skleníky, fóliovníky/ sa dosiahne kvalitnejšia úroda. Zvyšujú klíčivosť, životaschopnosť, suchomilnosť rastlín a zvyšuje sa úroda. V prírodných podmienkach je väčšina kovov nerozpustná – humínové kyseliny slúžia ako nosiče živín z horných vrstiev pôdy ku koreňom rastlín. Pri nedostatku kyslíka uľahčujú dýchanie rastlín, čo sa vysvetľuje prítomnosťou chinónových štruktúr v humínových kyselinách, ktoré pri oxidácii v rastlinných bunkách prijímajú vodík. Podobne ako na rastliny pozitívne účinkujú na pôdne mikroorganizmy a napomáhajú tak ich rozvoju. Humínové kyseliny pozitívne ovplyvňujú aj pôdnu hygienu akumuláciou rôznych pesticídov a toxických kovov, ktoré pevne viažu a nedovolia ich ukladanie v rastlinách, čím sa produkujú zdravšie potraviny a krmoviny.
 
Poslednou účinnou zložkou VITALITY KOMPLEXu sú základné živiny – dusík, fosfor, draslík – a stopové prvky. Použité živiny i stopové prvky sú vo forme pre rastlinu rýchlo prijateľnej.
Zloženie: N1,5%,  P 0,8% K 1,3%.
Predajná jednotkaks
Skladová jednotka1,00
Počet v skupine12,00
Hmotnosť1,1 kg
Čiarový kód8594005007888K tomuto produktu zatiaľ nebolo pridané žiadne príslušenstvo na dokúpenie
Súvisiaci tovar k produktu Vitality komplex 1l univerzál:
Vitality komplex 0,5l
VITALITY KOMPLEX - Živá voda pre vaše rastliny. VITALITY KOMPLEX obsahuje unikátny súbor ...
Detail produktu
4,05 €  
Agro Vitality komplex muškát a surfínia kvapalný 1 liter
Agro Vitality komplex muškát a surfínia kvapalný upravená receptúra s ohľadom na ...
Detail produktu
5,18 €  
Agro Vitality komplex orchidea kvap.0,5l/12 K
Agro Vitality komplex orchidea 0,5L/12K CS Vitality Komplex Orchidea NOVINKA • na ...
Detail produktu
3,86 €  
Agro Vitality komplex Paradajka a paprika kvap. 1l/12 K
Kvapalný pomocný prípravok určený na zálievku aj aplikáciu na list. Upravená receptúra s ...
Detail produktu
5,18 €  
Atonik 250ml/12K Floraservis, rastový stimulátor
ATONIK Charakteristika prípravku Charakteristika a pôsobenie prípravku ATONIK® je ...
Detail produktu
15,36 €  

Pre registrovaných


 

nová registrácia
zabudol som heslo


VEĽKOOBCHOD

vstup do B2B zóny

Určené len veľkoobchodným registrovaným partnerom.
 
PARTNERSKÉ ESHOPY | záhradnícke služby Žilina | fúkaná izolácia | čerpadlá-závlahy © 2003-2020 AGRONA, s.r.o., vytvorilo MaM Multimedia, s.r.o.