MENU


Zeler buľvový SM Maxim 0,4g
kategória: Osivá zelenín, KÓD: 104146
MAXIM - úrodná odroda bujného vzrastu s hladkými buľvami. Je značne odolná voči vybiehaniu do kvetu a k septorióze. Odroda je dobre skladovateľná, vhodná i pre priemyselné spracovanie. Úroda tržných buliev je 300 kg /100 m2, priemerná hmotnosť buľvy je 540 g. Buľvy zbierame od polovice septembra a v októbri.

celý popis >

0,95 € s DPH/ks
skladom  (25 ks)

-

+

Zeler vyžaduje hlinité, stredne ťažké pôdy s vysokým obsahom organickej hmoty a dobrou zásobou vápnika. Na ľahších pôdach pestujeme listový a stopkový zeler, buľvový zeler pre uskladnenie radšej na pôdach ťažších. Vzhľadom k vysokej produkcii organickej hmoty má zeler vysoké nároky na pravidelné zásobenie vodou a prihnojovanie dusíkom. Dôležitá je zálievka pri výsadbe a v druhej polovici vegetáce pri rastení buľvy.
Pestujeme z predpestovanej sadby. Vysievame vo februári do sklenníkov a predpestujeme pri teplotách 15 - 20o C. Nižšie teploty môžu byť príčinou vybiehania do kvetu. Vysádzame v polovici mája. Zalievame menej často väčšími dávkami vody.
Zeler stopkový i listový majú kratšiu vegetačnú dobu  a preto ich môžeme vysádzať neskoršie ako zeler buľvový a do užšieho sponu  (40 x 30cm).
 

Predajná jednotka
ks
Čiarový kód
8590396040107